UPOZORNĚNÍ:
Nesouhlasíme s vyřazením Newtonových zákonů, Ohmova zákona a zákona zachování energie z učiva fyziky základních škol v České republice!
MENU

Vzdálené ovládání robotické paže

Teorie

Motivace

Dne 6.8.2012 úspěšně přistál na povrchu Marsu modul Curiosity. Curiosity představuje první meziplanetární robotický projekt USA v oblasti astrobiologie od 70. let minulého století, kdy z USA startovaly sondy Viking. Na Marsu se naposledy pohybovala americká vozítka Spirit a Opportunity, která svou misi zahájila v roce 2004. Poslední komunikace se Spiritem byla zaznamenána předloni, Opportunity je na Marsu stále činný. Stejně jako řídicí centrum NASA bude nyní ovládat svou vzdálenou hračku, můžete i Vy ovládat přes internet našeho vzdáleného robota.

remote-lab - robotic arm

Možná není špatné mít doma svého vlastního robota. Ne vždy to ale podmínky dovolují. Pro ty, kteří by doma robota uvítali, ale z nějakého důvodu ho mít nemohu, připravila naše laboratoř alespoň malou náhražku. A to v podobě robotické ruky RAMBO.

Velleman KSR-10

Jedná se o repliku robotické ruky jakou najdete například na výrobní lince automobilek. Má téměř ty samé vlastnosti co její velká sestra, dokáže chytat, otáčet, přenášet… Ruku je možné vzdáleně řídit ve všech pěti stupních volnosti.