UPOZORNĚNÍ:
Nesouhlasíme s vyřazením Newtonových zákonů, Ohmova zákona a zákona zachování energie z učiva fyziky základních škol v České republice!
MENU

K8055-M.A.R.I.E.
(Management Application for Remote Internet Experiments)

Stažení aplikace a demo použití

Aplikace K8055-MARIE (Management Application for Remote Internet Experiments) je aplikace, která umožňuje vzdálené (internetové) řízení experimentální USB desky K8055. Aplikace umožňuje plné ovládání experimentální USB desky K8055 tj. nastavení analogových i digitálních výstupů, načítání analogových i digitálních vstupů, práce s parametry čítačů. Aplikace K8055-MARIE je spuštěna na počítači, ke kterému je deska K8055 připojena, a pomocí webové stránky umístěné na webovém serveru lze desku K8055 vzdáleně ovládat.

Download

Aplikace K8055-MARIE je ve fázi vývoje, proto i když je neustále testována, přistupujte k ní jako k verzi β. Pokud si aplikaci stáhnete a vyzkoušíte, prosíme o Vaši zpětnou vazbu! Jen díky tomu budeme moci náš produkt dále rozvíjet.

Aplikace K8055-MARIE je freeware. Aplikaci lze svobodně využívat pro vývoj a provoz webových stránek vzdáleného řízení USB desky K8055. V případě komerčního využití, je nutné na řídicí webové stránky Vašeho projektu vložit viditelný odkaz na stránky Vzdálené laboratoře GymKT.


K8055-MARIE download

Aplikace K8055-MARIE (ver. 2.72b)
aktuální verze: 2.72b
(3 May 2019)
Co nového?
  • Nový řídicí JavaScript K8055.js
  • Zrušeno načítání JavaScriptu K8055.js z aplikace (bezpečnostní problém při CrossDomain)
  • Detekce jazyka OS + česká lokalizace (možnost tvorby obecné jazykové lokalizace)
  • ...
Demo: K8055-MARIE (ver. 2.72b) + HTML
Přečtěte si návod Instalace Dema, ale také Nastavení Dema.
Obsahuje:
  • Aplikace K8055-MARIE_ver2_72b.exe + DLL knihovna složka: APP
  • Ukázková HTML stránka pro demonstraci vzdáleného řízení složka: WEB

preklad Chcete nám pomoci s vytvořením další jazykové lokalizace?


K8055D.DLL v5.0.0.0 - Technická příručka - česky

DOWNLOAD: Popis funkcí a procedur obsažených v DLL knihovně K8055D.DLL pro přímé řízení USB desky K8055 (český překlad, anglický originál na webu firmy Velleman).
Co připravujeme do dalších verzí – K8055-MARIE ver. 3.xx

Zrychlení odezvy

Aplikace K8055-MARIE načítá a řídí (až čtyři) připojené experimentální USB desky K8055. Při přijetí příkazu buď načte, nebo nastaví zadanou kartu. Rychlost karty však není nikterak veliká, proto odbavení zaslaného příkazu je zdržováno odezvou karty. To ještě zhoršuje stav, kdy jsou ovládány všechny čtyři karty zároveň. V nové verzi aplikace K8055-MARIE chceme řešit řízení karty pomocí vícevlánkového programu. Nezávislé vlákno bude na pozadí načítat a nastavovat každou ze čtyř USB desek. Naopak serverová část aplikace bude vyřizovat jen dotazy z webových stránek. Obě části aplikace budou pracovat nezávisle a potřebná data si budou předávat tak, aby vždy byla okamžitě k dispozici (načtení i zápis). Tím dojde k ještě plynulejší odezvě aplikace jako celku.

Přidání nových vzdálených příkazů

Hlavní skupina nových příkazů bude zaměřena na práci s čítačem. Díky řídicí prodlevě při vzdáleném řízení nelze pomocí standardních příkazů přesně nastavit interval čítání. Nové příkazy přesunou toto nastavení na stranu aplikace K8055-MARIE a webová stránka se pak bude jen dotazovat na výsledky čítání.

Druhá skupina příkazů bude nadstavbou současných příkazů věnovaným generování funkcí. Na základě současných zkušeností, se nám ukazuje, že je vcelku výhodné mít i možnost nastavení počtu period („kroků“) oproti součanému času trvání generováného signálu - např. vhodné pro řízení krokového motoru.